LBT

Novinka pro sezónu 2013/2014:

Nová lyžařská běžecká trať u spodní stanice Ski areálu je dokončena. LBT je vybavena zasněžovacím systémem, osvětlením, parkovištěm a časoměrným zařízením. Byla provedena výsadba zeleně a stromořadí podél nových parkovacích ploch.  LBT bude denně strojově upravovaná pro bruslící s vyříznutou stopou pro klasiku.

Vstup na LBT je ZDARMA !

Nová LBT byla vybudována s finanční podporou města Nová Paka.

Lyžařské běžecké tratě jsou pravidelně udržovány.

Postupně jsou ve spolupráci s městem Nová Paka tratě vylepšovány.  Pro novou sezónu 2012/2013 je připravena novinka v podobě zprůjezdnění mezi fotbalovým hřištěm s umělou travou a lesem k rybníku Fařina. Bude tak nově od Ski areálu Máchovka upravována bruslařská trať s vytlačením klasické stopy. Bude tak vytvořen uzavřený okruh pro bruslení i klasiku od úpatí Ski areálu směrem k Brdu, Klepandě, Táboru, Lomnici a zpět. Upravovaný okruh končí na vrcholu Ski areálu nově u „Vodojemu“.

Případně mohou běžkaři využít dvou nových vleků. Nechat se vytáhnout na vrchol 510 m n.m. k Vodojemu a odtud pohodlně po Máchově stezce směrem k Brdu pod Kumburk ke Klepandě a dále k Táboru, Lomnici a zpět.

Kvalitní výlet mohou zakončit v nové restauraci u Ski areálu Máchovka.

Lyžařským běžcům tak bude nabídnut komfortní uzavřený okruh se strojovu úpravou finančně podporovaný městem Nová Paka a Královéhradeckým krajem.

Níže si můžete prohlédnout studii navrhovaných lyžařských běžeckých tras. Tratě budou uměle zasněžovány, osvětleny a denně upravovány rolbou. V provozu budou po čas provozu ski areálu. I. etapa se připravuje ve spolupráci s městem Nová Paka již od nové sezóny 2013/2014.