Skiareál

Ski areál Máchovka leží v bezprostřední blízkosti zimního stadionu v Nové Pace, kromě turistů slouží především obyvatelům Podkrkonoší. Od sezóny 2012/2013 si oblíbili Ski areál návštěvníci z širokého okolí, Bělohradska, Hořicka, Jičínska i Novobydžovska. Pro svoji dobrou dojezdovou vzdálenost a blízkost hlavního silničního tahu Praha – Krkonoše si do areálu našli cestu návštěvníci z Mladoboleslavska i Poděbradska. Ski areál nejčastěji využívají rodiče s dětmi a školní mládež. Hlavní devízou areálu je kvalitní vysněžení technickým sněhem pomocí zasněžovacího systému a každodenní strojní úprava lyžařských ploch. Novinkou pro sezónu 2013/2014 je nová uměle zasněžovaná, osvětlená a denně upravovaná lyžařská běžecká trať pro bruslení i klasiku v celkové délce cca 400m.

Pro novou sezónu 2014/2015 jsme pro Vás připraveni provádět vše k Vaši plné spokojenosti. Máme pro Vás vyškolen široký tým vlekařů, zasněžovačů, rolbistů, pokladních, lyžařských instruktorů a rozšířený tým v restauraci. Měli bychom tak využít všechny naše možnosti v plné šíři možností.

Budeme pro Vás zasněžovat a udržovat celý komplex sjezdových tratí a to č. 1, č. 2 a č. 3 včetně uměle zasněžovaného běžeckého lyžařského okruhu.

 

Provozní doba a ceník

Ski areál je v provozu vždy od prosince do března. V pracovní dny pondělí až čtvrtek je otevřeno od 8:30 do 18:00, v pátek, sobotu, o prázdninách a svátcích od 8:30 do 19:00, v neděli od 8:30 do 17:00. Ceny lyžování naleznete v sekci CENÍK.

 

Sjezdové tratě a další služby

V posledních letech prošel ski areál rozsáhlou modernizací a rekonstrukcí. V současné době je u areálu uměle osvětlená červená (téměř černá) sjezdová trať měřící 350m a nově také červená a modrá sjezdovka měřící 550m. Od sezóny 2013/2014 v celé délce osvětlená.

Sjezdovky jsou technicky zasněžovány smíšeným systémem vrtulových kanonů a zasněžovacích tyčí (Happy Snow, ARECO, SNOWSTAR, BÄCHLER a DemacLenko). Sjezdovky jsou denně upravovány rolbami PistenBully a Leitner.

K dispozici je na sjezdovkách vlek Doppelmayr s kotvovými unašeči s regulací rychlosti délky 400m, dále Tatrapoma S s talířovými unašeči délky 200m a regulací rychlosti, lyžařský vlek lanový pro děti délky 60m a velmi oblíbený lyžařský pás pro výuku lyžování délky 30m.

Sjezdové tratě jsou vybaveny měřicím zařízením pro závody i veřejnost.

Ski areál je významným východiskem strojově upravovaných běžeckých tratí – klasika 20 km, okruh pro bruslení 6 km.

Parkoviště je u nástupní stanice, kde najdete také WC i pro imobilní a nově rekonstruovaná restaurace.

V areálu, který je vybaven snowparkem a skicrossovou tratí, je také dětský park s lyžařským pásem.

Od sezóny 2013/2014  je v dolní části areálu k dispozici uměle zasněžovaný a osvětlený běžecký okruh, denně strojově upravovaný pro bruslení i klasiku v délce cca 400m.

 Výuka lyžování

Ski areál nabízí profesionální výuku lyžování po celou dobu provozu od 8.30 do 19.oo. Více v sekci SKI ŠKOLA.

Informační systém a bezpečnostní prvky

Součástí ski areálu je také informační systém – situační mapy a plánky, přehledné informační tabule. Obtížnost sjezdových tratí je vyznačena příslušnou barvou. Areál je vybaven také bezpečnostními prvky – sjezdové tratě jsou jasně vymezeny, zóny pro pěší a dětský park jsou od sjezdových tratí odděleny pomocí tyčového značení a ochranných a vymezovacích přenosných sítí a plůtků.

Večerní lyžování

Díky umělému osvětlení se v areálu lyžuje i ve večerních hodinách. Pro sezónu 2014/2015 je večerní lyžování do 19:00. Platí pro dny: pátek, sobotu, svátky a prázdniny.

Letní období

V rámci letního provozu je možné na volných plochách realizovat řadu sportovních atrakcí.