Vítejte na stránkách ski areálu Máchovka – Nová Paka

O T E V Ř E N O   OD   22. 12. 2017

PF 2018

Neděle 31. 12. 2017 – Dnes lyžujeme do 16:00. Přejeme veselého Silvestra.

Čtvrtek 28. 12. 2017 – Provoz dle provozní doby. V provozu hlavní sjezdová trať, lyžařský pás, kotvový vlek Doppelmayr, lyžařská škola a půjčovna.

Neděle 24. 12. 2017 – Provoz zkrácený 8:30 – 14:00. Ostatní dny dle provozní doby.

Neděle 24. 12. 2017 – Stále lyžujeme. Přes velkou oblevu nám technický sníh velmi dobře drží. V provozu je hlavní sjezdová trať, lyžařský pás, kotvový vlek Doppelmayr, lyžařská škola a půjčovna.

Netrpělivě vyhlížíme ochlazení. Jsme připraveni dosněžit areál v co nejkratším čase.

Prioritou jsou lyžařské běžecké tratě. Pokud přijde mráz jsme schopni je otevřít do dvou dnů. K tomu účelu máme k dispozici dvě nová testovací koncová zasněžovací zařízení polské firmy Supersnow 700 A SE.

Jejich použití předcházelo testování největšího zařízení této firmy 900 automatic. Osvědčilo se, a to výrobou sněhu v teplotách blízko nuly, kvalitou sněhu a zejména jeho velmi tichým provozem, který je pro náš areál velmi důležitým faktorem provozu.

Výše zmiňovaná zařízení 700 A SE mají nižší produkci výroby sněhu a nižší elektrický příkon. Ale jsou ještě tižší než u nás již ověřené zařízení 900 automatic. Testování ve zkušebním provozu prověří výrobcem udávané hodnoty. Pevně věříme, že budou pro náš areál ideálním zařízením.

Pátek 22. 12. 2017 – Dnes jsme skutečně jezdili. Zitra budeme taky a v neděli o Štědrém dnu od 8:30 do 14:00. Podmínky jsou přes teplé počasí výborné. Je nad nulou, ale neprší.

Kamery už fungují, viz. zde.

Čtvrtek 21. 12. 2017 – Hlavní sjezdová trať je upravena. Zkušební provoz zahajujeme zítra v pátek 22. 12. 2017 v 8:30. V provozu bude kotvový vlek Doppelmayr a lyžařský pás. K dispozici bude lyžařská škola a půjčovna. Hezké zážitky a příjemný pobyt vám všem u nás srdečně přejeme.

Pondělí 18. 12. 2017 – Základní vrstva technického sněhu na hlavní sjezdové trati rozprostřena. Probíhá zasněžování. Při dobrých podmínkách, které hlásí předpovědi, budeme otevírat zkušebním provozem v pátek 22. prosince. Sledujte nás zde a na facebooku.

Pátek 1. 12. 2017 – Zahájeno zasněžování hlavní sjezdové tratě. Otevření ski areálu je limitováno klimatickými podmínkami. V těchto dnech nedokážeme odhadnout, kdy se tak stane.

NOVINKY pro sez. 2017/2018 – Nové skipasy, personálně rozšířená lyžařská škola, rozšířená půjčovna, lyžařský pás v novém umístění, rozšíření dojezdu hlavní sjezdové tratě, testování nového nízkohlučného automatického zasněžovacího zařízení firmy SUPERSNOW, generální oprava rolby, osvětlení vyšší intenzity, příprava nového informačního webového rozhraní, nové loga apod.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Pátek 10. 3. 2017 Definitivně máme zavřeno. Tuto sezónu jsme již z důvodu nepříznivého počasí ukončili. Je to nejdřívější konec za poslední roky. Je nám to líto. Děkujeme všem za hojnou návštěvnost v letošní sezóně. Budeme se snažit, aby následující sezóna začala dříve a co nejvíce služeb jsme zase posunuli k lepšímu. Přejeme krásné jaro, léto i podzim.

Neděle 5. 3. 2017 odpoledne – Počasí bylo přes noc velmi teplé. Chybí potřebný ranní mrazík. Sníh nám utíká před očima. V týdnu zavřeno a příští víkend otevřeme jen pokud přijde klimatický zázrak. Včas vám přineseme informace.

Počet provozních dní v sezónách po modernizaci:

 1. 2013/2014 – 110
 2. 2014/2015 – 66
 3. 2015/2016 – 70
 4. 2016/2017 – 76 (19. 12. – 5. 3.)

Neděle 5. 3. 2017 – Předpověď počasí je skvělá. Znovu hezky teplo a úplně slunečno. Tratě jsou bezvadné včetně běžeckého okruhu. Je možné, že budeme dnes jezdit naposledy.

Sobota 4. 3. 2017 – Všechny tratě vzorně připraveny. A co víc? Někdo nám přeje počasí. Na norech /yr.no/ se předpověď vylepšila. Rusové to ještě tak dobře nepředpovídají na gismeteo.ru. Francouzský model ALADIN to ještě taky úplně dobře pro nás nevidí. Budeme fandit Norům „Ať jim to vyjde“ – pak budeme jezdit i v týdnu.

Příprava na víkend 4. – 5. 3. 2017 – Upravujeme celý lyžařský běžecký okruh u ski areálu v délce cca 1km a všechny sjezdové tratě. Zítra bude povrch všech tratí špičkový. Neváhejte a přijďte možná na poslední lyžování.

Pátek 3. 3. 2017 – Dnes a o víkendu budeme určitě jezdit v plném rozsahu. Příští týden v pracovních dnech to vidíme na uzavření a snad otevřeme ještě o víkendu ve dnech 11. a 12. 3. 2017 a to bude asi v letošní sezóně vše. Loučit se ještě nechceme, uvidíme co nám počasí dovolí. Využijte tento víkend!

Čtvrtek 2. 3. 2017 – Stále máme všechno v provozu včetně všech služeb. Je tu dostatek zásob technického sněhu. Všechny tři tratě jsou denně upravovány včetně lyžařského běžeckého okruhu. Jezdí se na krásném jarním firnu. Po ránu zmrzlém, v průběhu dne měkkém a pěkně vodivém.

Pondělí 26. 2. 2017 – Děkujeme za víkendovou návštěvu. Podmínky byly dobré, jen včera odpoledne trochu pršelo.

Dnes je to přímo paráda. Podívejte se na webové kamery. :)

Sobota 25. 2. 2017 – Počasí se dnes vydařilo. Sjezdové tratě jsou vzorně upravené. Vše v provozu. Lyžařská škola i půjčovna k dispozici.

Pátek 24. 2. 2017 – Počasí nám přeje. Dnes jsou sněhové přeháňky. Podmínky jsou velice dobré. Vše v provozu (SKI i sportovní okruh LBT) včetně všech služeb.

Čtvrtek 23. 2. 2017 – Jsme v provozu. :) Na víkend má být výborné počasí.

Středa 22. 2. 2017 – Dnes jsme lyžovali. Základní škole Husitská v Nové Pace patří poděkování, lyžovali i v nepříznivém počasí, ale odpoledne to již opravdu nešlo a zítřejší závody raději odvolali. Zítra je hlášen stejně jako na celou dnešní noc další trvalý déšť. Nebudeme to lámat „přes koleno“ a pravděpodobně nebudeme areál otevírat. Od pátku je již prognóza příznivá a těšíme se znovu na dobrou návštěvu. O víkendu má být počasí velice dobré. Zásoby sněhu máme dostatečné. Všechno bude otevřené včetně všech služeb.

Neděle 19. 2. 2017 – Děkujeme za víkendovou návštěvu. Byla znovu velmi dobrá. Návštěvníci se přesvědčili, že i v období oblevy je stav našeho areálu velmi dobrý. V provozu držíme úplně všechno. V týdnu čekáme pokračující trend teplého počasí. Jezdit budeme stále od 8:30 do 18:00.

Sobota 18. 2. 2017 – Páteční ranní déšt a teplé počasí prověřilo sněhový povrch našeho skiareálu. Po celý den zůstal příjemně tvrdý a vodivý bez tzv. „muld“.  Ze sněhu se stává jarní firn. Víkendové počasí slibuje velmi dobré lyžování. Vše v provozu včetně všech služeb.

Pátek odpoledne – Podmínky vynikající. Přestalo mrholit, vykouklo sluníčko a je tu nádherně. Přijďte lyžovat. DOPORUČUJEME!

Pátek 17. 2. 2017 – Mrznoucí mrholení. Všechno v provozu včetně všech služeb. Na víkend je předpověď počasí příznivá.

Čtvrtek 16. 2. 2017 – Ski areál otevřen pro všechny. Senioři budou rozmístěni do různých disciplín. Startovní listina ve slalomu je vždy méně početná a bude trvat max. 2 hodiny, mezi  desátou až max. dvanáctou pouze na jedné sjezdovce.

Čtvrtek 16. 2. 2017 – V areálu proběhnou 5. ZIMNÍ SPORTOVNÍ DNY SENIORŮ KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE. Opakovaně se k nám vracejí. Senioři budou soutěžit ve slalomu, běžeckém lyžování, na zimním stadionu proběhne soutěž ve střelbě přesnosti. K dalším disciplínám bude k dispozici kuželna a bowling.

Středa 15. 2. 2017 – Úterní lyžování bylo díky souběhu nejlepších možných klimatických podmínek exkluzivní. Kdo chtěl mohl se i opalovat. 😉 Sníh držel a byl celý den příjemně pevný.

Dnes čekáme stejné podmínky.

Pondělí 13. 2. 2017 – Další úspěšný víkend je za námi. Dlouhodobá prognóza počasí je pro zimní sporty nepříznivá. Využijte příští krásné sluneční dny k lyžování v nejlepších letošních podmíkách. Podívejte se na již bezchybně fungující kamery.

Děkujeme za opakovaně skvělou návštěvu a děkujeme i místním, kterých u nás bylo opravdu mnoho.

Pátek 10. 2. 2017 – Podmínky vynikající. Jen to sluníčko nechce ještě vykouknout. Minulé dva mrazivé dny jsme využili k dosněžení rizikových míst.

GABRIELA KOUKALOVÁ – MISTRYNĚ SVĚTA V BIATHLONOVÉM SPRINTU. GRATULUJEME! :)

LBT DNES – Ráno jsme vyfrézovali bruslařské okruhy 5km i 10km. Na jejich okrajích jsme vyřízli tratě pro klasiku. Hezký den. :)

SKI DNES – Od rána u nás trénuje skupina alpského lyžování Petra Záhrobského.

Čtvrtek 9. 2. 2017 – Vše v provozu včetně všech služeb. Mrzne, tratě jsou rychlé. Využíváme mrazivé dny na dosněžení míst se slabší vrstvou technického sněhu pro co nejdelší zajištění kvalitního povrchu.

Dnešním dnem jsme přešli na jiné zpracování web kamer. Časem uvidíme zda se již podařilo vleklé technické potíže překonat.

Neděle 5. 2. 2017 – Vše v provozu včetně všech služeb. Včera jsme řešili zda upravit sjezdové tratě večer nebo až ráno. Počasí je teď aprílové. Zkusili jsme risknout a udělali to večer jak je to pravidlem. Přes plusové teploty úprava do rána příjemně ztuhla a nabídla dnes opravdu rychlý sjezd.

Na radu novopackého odborníka z časopisu Lidé a Hory vám přinášíme odkaz na reference o našem areálu na portálu sjezdového lyžování: SNOW.CZ

Sobota 4. 2. 2017 – Děkujeme za návštěvnost akce 30% sleva. V odpoledních časech byla návštěvnost dobrá. Stále nemáme dost lyžařů v pracovních dnech dopoledne.

Vše ve ski areálu v provozu. Všechny služby fungují.

Počasí prochází krátkodobou oblevou. V ranních hodinách velmi pršelo, ale stav a kvalita sjezdových i běžeckých tratí je výborná. Sníh je mokrý, ale rychlý. Viditelnost snížená, ale dostačující.

Běžecké tratě proříznuty včetně „plantáží“ pro bruslení.

TIP: Využijte lyžařské vleky a dostaňte se na nejvyšší místo Máchovky. Odtud již pojedete po vrcholové trase až do Lomnice.

Středa 1. 2. 2017 – Dnes na večerní úpravu sjezdových tratí napadlo 2cm prašanu. Téměř nejlepší povrch, který umí příroda nadělit. Vzhledem k předpovědím o dalších přívalech sněhu v České republice má být u nás v Nové Pace již bez dalších přídělů. Dnes tedy provedeme další úpravu lyžařských běžeckých tras. Rolbou 5km okruh Bahňák – Brdo a 10km Bahňák – letiště – Skalka a zpět. Znovu bude trať vyříznuta v šíři dvou roleb a okraji pro klasiku. Skůtrem v průběhu dne prořízneme stopu pro klasiku od horní stanice ski areálu od Vodojemu po Máchově stezce lesem na Brdo okolo hřbitova, přes Skalku dále pod Kumburkem až na Klepandu, kde se trať po cca 100m napojuje na lomnické trasy.

POZOR! Prosíme děvčata, která nám jezdí lesem po stopách na koních, aby tak nečinila.

Přejeme příjemné svezení a děkujeme za pochvaly. :)

Sobota 28. 1. 2017 – Zataženo, mrazivo, trochu padají sněhové krupičky. Téměř bezvětří. Podmínky velmi dobré, všechno v provozu. Návštěvnost znovu veliká. Vzniká velký tlak na parkovací místa.

Rada: Využívejte náš ski areál ve všedních dnech. Je tu hezky volno. Navíc budeme mít AKCI 30% sleva na dvouhodinové skipasy od pondělí 30. ledna do čtvrtka 2. února. Viz. facebook.

Doplnění informací: Horní školní vlek k Vodojemu mohou používat lyžaři s časovým jízdným. Pro bodové platí jedna jízda a pak až dolů k turniketům.

Lyžařská škola a půjčovna – rezervujte si včas instruktora a lyžařskou výbavu – volejte Hanku nebo Broňu: 731248444

Pátek 27. 1. 2017 – Krásné jasné počasí. Všechno v provozu. Vyrábíme v horní části zásoby technického sněhu do „foroty“ na jarní část sezóny.

Úterý 24. 1. 2017 – Počasí stabilní, všechno v provozu. Tj. sjezdové tratě i všechny lyžařské běžecké trasy. Jezdíme od 8:30 do 18:00.

Využijte v pracovní dny zlevněné jízdné: děti do 140 cm 100,- Kč/2 hod., dospělí 150,- Kč/2hod.

Neděle 22. 1. 2017 – Zahájili jsme aktuální informace i na facebooku, viz.: https://www.facebook.com/skiarealmachovka.

V sobotu navečer jsme rozšířili síť lyžařských běžeckých tratí rolbou od „Parku Míru“ přes letiště v Zápříčnici nad statkem na Brdě, okolo bývalého volejbalového hřiště ke Skalce až do vjezdu do lesa pod Kumburkem a zpět k Brdu k „Vondrům“. Přejeme hezké nedělní zážitky.

Sobota 21. 1. 2017 – Vše v provozu. Otevřena restaurace „Hokejka“ u dojezdu staré sjezdové tratě. Dnes je zataženo +/- O°C. Návštěvnost vysoká.

Zítra v neděli 22. 1. 2017 bude krásný den. Belissima giornata – azurro. :)

Restaurace na velkém lyžařském okruhu „Klepanda“ a „Ploužnice“ otevřeny pátek – neděle.

Novopacké i Lomnické lyžařské běžecké tratě vzorně upraveny.

Pátek 20. 1. 2017 – Celý areál v provozu dle provozní doby. Upraveny běžecké trasy rolbou od sportovního okruhu u Ski areálu Máchovka, „dolní stanice“ Bahňák – Brdo a zpět: tratě pro bruslení a klasiku. Upraveny trasy skůtrem od Ski areálu Máchovka, Vodojem „horní stanice“ – Klepanda a zpět: tratě pro klasiku.

Upraven lyžařský areál ve Staré Pace. Protaženy trasy od ski areálu ve Staré Pace k bývalé Vekře, a od železniční tratě ve Šlejharce k Bahňáku.

Podmínky ideální. V areálu leží 50 cm přírodního sněhu na 30 cm technického podkladu. Všechno strojově upravováno a osvětleno.

V pátek a sobotu jezdíme do 19:00.

Úterý 17. 1. 2017 – Celý areál v provozu.

Pondělí 16. 1. 2017 – Znovu protaženy běžecké stopy skůtrem na Klepandu. Upraven bruslařský okruh Bahňák – Brdo. Podmínky se zlepšily. Přestalo sněžit a vítr má být max. do 5 km/hod. Běžecké tratě by tak mohly být v lepší kondici než o víkendu, byť byly upraveny ještě v sobotu navečer.

Využijte výhodné ceny v pracovní dny: dospělí 150,- Kč/2 hod, děti 100,- Kč/2hod.

Neděle 15. 1. 2017 – Vše v provozu. Stále sněží.

Sobota 14. 1. 2017 – Dnes vše v provozu. Běžecké trasy upraveny, ale sněží a fouká a tak nejsou trasy v dobré kondici. Dnes lyžujeme do 19:00.

Čtvrtek 12. 1. 2017 – Sněží, napadlo více než dvacet centimetrů nového prašanu. Sjezdové tratě upraveny ráno před zahájením provozu. Zároveň byl ráno upraven sportovní lyžařský běžecký okruh. Také byla obnovena rolbou zasněžená trasa Bahňák – Brdo a zpět. Další úprava běžeckých tratí proběhne pravděpodobně v pátek večer nebo v sobotu ráno dle sněhových podmínek. Po první úpravě rolbou v pondělí 9. ledna vylézaly na poli za rolbou kukuřičné stvoly. Pouze v místech, kde bylo nafoukáno více sněhu a kde je podkladem travní porost jsou běžecké tratě ve vyhovující kondici.

Středa 11. 1. 2017 – Podmínky výborné. Dle předpovědi má sněžit a v pátek odpoledne i pršet. Dle podmínek budou upravovány běžecké tratě. Rolbou lze jen od Bahňáku k Brdu a zpět. Skůtrem je protažena trať na Klepandu Máchovkou od Vodojemu a vrací se zpět k Bahňáku.

Pondělí 9. 1. 2017 – Děkujeme za víkendovou návštěvu. Byla nejvyšší v této sezóně. Dnes upraveny rolbou běžecké tratě k Brdu.

Všechno v provozu každý den od 8:30 včetně lyžařské školy a půjčovny.

Osvětlení lyžařského běžeckého okruhu dle provozní doby ski areálu.

Pátek 6. 1. 2017 – Vše v provozu každý den od 8:30. Sportovní běžecký okruh v délce 1 km pro bruslaře denně upravován. Vyříznuta stopa pro klasiku k Brdu.

Čtvrtek 5. 1. 2017 – Vše v provozu dle provozní doby. Tzn. tři sjezdové tratě, stará červená, nová modrá a nová školní k Vodojemu. V provozu lyžařský běžecký okruh v areálu pro bruslení s vyříznutou stoupou pro klasiku.

Podmínky ideální. Sníh přírodní 40cm s technickým podkladem. Vše denně upravováno.

Pondělí 2. 1. 2017 – Před finální úpravou se nachází poslední sjezdová, školní trať u Vodojemu. V provozu bude od zítřka. Probíhá dosněžování a výroba zásobních hromad technického sněhu.

NOVÝ ROK 2017 – Lyžujeme, podmínky ideální.

SILVESTR 31. 12. 2016 sobota – Dnes se lyžuje do 16:00.

Přejeme šťastný veselý Silvestr, hodně štěstí a pevné zdraví v novém roce 2017.

Děkujeme za velkou návštěvnost a usměvavé tváře v našem areálu.

Čtvrtek 29. 12. 2016 – Vše otevřeno. Lyžařská běžecká trať již ve výborné kondici. Stará sjezdová trať se dostává do velmi dobrého stavu. Nová sjezdová trať je dosněžována. Nový technický sníh svojí vlhkostí lyžaře přibrzďuje. Buďte opatrní. Lyžařský pás v plné permanenci. Lyžařská škola v neustálé pohotovosti. Půjčovna lyží nepřetržitě k dispozici. Restaurace otevřena od rána. Bylo zahájeno vysněžování třetí, poslední, školní sjezdové tratě u Vodojemu. Předpokladem je, že kompletně bude areál otevřen nejdéle na Nový rok 2017.

Úterý 27. 12. 2016 – SKI AREÁL MÁCHOVKA OTEVŘEN.

Upozorňujeme na špatné klimatické podmínky a špatný povrch lyžařských tratí zaviněný deštěm.

K dispozici lyžařská škola, půjčovna lyží a snowboardu s doplňky (helmy, boty, hůlky apod.).

Pondělí 26. 12. 2016 – dnes ski areál znovu uzavřen. Od úterý se předpokládá ochlazování. Jak to bude možné ski areál otevřeme.

Neděle 25. 12. 2016 – dnes areál z důvodu deště zavřen.

Sobota 24. 12. 2016 – Nová sjezdová trať v provozu a celý lyžařský běžecký okruh. Dnes provoz sjezdových tratí do 13:00.

Pátek 23. 12. 2016 – V provozu celý lyžařský běžecký okruh, stará sjezdová trať, kotvový vlek Doppelmayr a lyžařský pás. Lyžařská škola bude od úterý 27. 12. včetně půjčovny.

Čtvrtek 22. 12. 2016 – od dnešního dne lyžujeme každý od 8:30. V provozu stará sjezdová trať a malý lyžařský běžecký okruh. V provozu dopravní zařízení kotvový vlek Doppelmayr a lyžařský pás.

Pondělí 19. 12. až pátek 23. 12. otevřeno od 14:00.

Neděle 18. 12. 2016 – První dva dny provozu jsou minulostí.

Čtvrtek 15. 12. 2016 – Ski areál bude poprvé otevřen tuto sobotu 17. 12. od 8:30. V provozu bude kotvový vlek Doppelmayr a lyžařský pás. Bude otevřena stará sjezdová trať.

Středa 14. 12. 2016 – malý běžecký okruh přežil oblevu, je upraven a pro bruslaře připraven. Dle klimatických podmínek probíhá postupné vysněžování sjezdových tratí.

Pátek 9. 12. 2016 – otevřen malý lyžařský běžecký okruh pro bruslaře. Ski areál resp. sjezdové tratě nejsou otevřeny.

Nová sezóna 2016/2017

 • prodloužena lyžařská běžecká trať
 • rozšířená nabídka lyžařské školy o snowboardové vybavení
 • v druhém listopadovém víkendu proběhly zkoušky zasněžovacího systému
 • tři sněžná děla z osmi pro závady v opravě
 • dvě tyče ze šesti pro závadu kompresorů v opravě
 • obě tlaková čerpadla zanesená nečistotami z vody – nízký průtok, nízký tlak – budou předány servisu
 • odběr vody v problémech
 • o dalším dění vás budeme informovat

Pondělí 27. června 2016 – byly zahájeny práce na prodloužení lyžařských běžeckých tras.

Čtvrtek 26. května 2016 – ski areál připravuje ve spolupráci s městem Nová Paka prodloužení lyžařských běžeckých tratí.

Neděle 6. března 2016 – Včera počasí dobré. Dnes mrholení. :( Sjezdové tratě budeme udržovat ještě týden. Konec sezóny předpokládáme příští neděli 13. března 2016. V této sezóně tedy 67 provozních dní. To znamená, že je to pouze 2/3 optima. Je to již třetí po sobě jdoucí „teplá“ zima, přesto jsme dokázali i v nepříznivých klimatických podmínkách náš ski areál provozovat.

Děkujeme všem našim návštěvníkům, přejeme šťastné léto a příští sezónu na shledanou. :)

Pátek 4. března 2016Stále jezdíme! Mimo provoz je lyžařský běžecký okruh. Sjezdové tratě jsou stále ve výborné kondici.

Způsob této zimy se nám zdá trochu nešťastný, ale stále jezdíme! :)

Pátek 26. února 2016Jsme v plném provozu se 100% využitím všech lyžařských ploch! Naši zaměstnanci využili dvě mrazivá rána k potřebnému dosněžení.

Středa 24. února 2016 – klimatické podmínky pro lyžování se velmi zlepšily! Přes silnou oblevu se podařilo udržet dostatečnou vrstvu technického sněhu. Všechny sjezdové tratě jsou ve výborné kondici a jsou v provozu každý den od 8:30! Lyžařský běžecký okruh se bude zítra upravovat a od odpoledních hodin bude znovu plně k dispozici! Lyžařská škola je v plném provozu!

Pondělí 22. února 2016 – Dnes z důvodu vytrvalého děště a vysokých teplot jsou podmínky sjezdových tratí velmi špatné. Ski areál je v provozu od 8:30 do 18:00.

Od zítra, úterý dne 23. února, očekáváme studené počasí s přídělem přírodního sněhu. Další dny v průběhu celého tohoto týdne očekáváme velmi dobré podmínky. Každý den je ski areál v provozu od 8:30.

Čtvrtek 18. února 2016 – V zimním areálu Máchovka Nová Paka se konají 4. zimní sportovní hry seniorů!
Sportovní hry proběhnou za podpory města Nová Paka, Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a pořadatele místní organizace Svazu důchodců Nová Paka.

Pátek 12. února 2016Sněhové podmínky našeho areálu jsou stále, díky velkým zásobám technického sněhu, výborné. Očekáváme ochlazení, noční mrazy a sluníčko přes den. O víkendu bude prima lyžování.  Vše v provozu, lyžařský běžecký okruh otevřený, lyžařská škola k dispozici po celý den.

Sobota 6. února – Podmínky jsou výborné, oblačno, +4°C, sněhová pokrývka 50cm, zásoby technického sněhu stále dostatečné, prognóza na neděli: ranní přímrazek, polojasno. Předpoklad příští týden: plusové teploty, pondělí polojasno, úterý až středa déšť, od čtvrtka ochlazení. Jezdíme každý den od 8:30!

Pátek 5. února – Stav tratí, sněhové pokrývky perfektní. Ráno přimrzlo a znovu napadl poprašek přírodního sněhu. Navíc je polojasno a bezvětří. V areálu probíhá trénink mládeže týmu Záhrobský Racing.

Čtvrtek 4. února 2016 – Včera proběhla velká úprava sjezdových tratí, byl použit zásobní sníh, dnes ranní přímrazky a mírné sněžení proměnilo tratě do vynikající kondice!

Sobota 30. ledna 2016 – polojasno, ranní teplota – 1°C, odpolední + 9°C, bezvětří, vrstva sněhu + 60cm, vše v provozu, lyžařská škola v plné vytíženosti, cestu jste si k nám našli i dnes DĚKUJEME!, dnes končíme v 19:00, ZÍTRA OTEVŘENO OD 8:30 DO 17:00, technický sníh drží, podmínky výborné!

Pátek 29. ledna 2016Ski areál kompletně otevřený. Stav sjezdových tratí je perfektní. Viz. kamery. :)

Neděle 24. ledna 2016 – po oba víkendové dny znovu velké návštěvy. Moc vám děkujeme. Omlouváme se za sobotní závadu na horním školním vleku. V neděli bylo již vše v pořádku. Celý týden i přes teplé počasí budeme otevírat vždy v 8:30. Nebojte se a přijeďte. Technický sníh „drží“ velmi dobře. Ranní přímrazky prodlužují jeho „životnost“.

Sobota 23. ledna 2016 – provoz od 8:30 do 19:00, otevřen horní školní svah s talířovým vlekem. SKI AREÁL KOMPLETNĚ OTEVŘEN! Teplota: ráno – 10°C, přichází oteplení, odpoledne bude sněžit, zítra teploty +/- 0°C, výška sněhu +/- 60 cm technického sněhu a 10 cm přírodního sněhu, podmínky ideální, oblačno až zataženo.

Čtvrtek 21. ledna 2016 – vše otevřeno mimo horního školního svahu s talířovým vlekem Tatrapoma. Ten je před konečnou úpravou a snad by mohl být otevřen v pátek odpoledne a pak po celý víkend. Teplota – 2°C, vrstva sněhu +/- 60 cm technického sněhu s velkými zásobami a 10 cm přírodního sněhu. Podmínky ideální! Zítra bude AZZURRO. :)

GRATULACE Alence Labaštové, která u nás celý týden trénovala se skupinou Petra Záhrobského k prvnímu místu ve slalomu na zimní olympiádě mládeže!

Úterý 19. ledna 2016 – udeřily severní mrazy, díky tomu dnes dokončujeme zasněžování, je kompletně vysněžena druhá modrá rodinná trať, od zítra plně v provozu, dosněžuje se horní školní svah k Vodojemu, otevřen bude od pátku.

VÍKEND: DĚKUJEME ZA VELKÉ NÁVŠTĚVY!

PONDĚLÍ – PÁTEK OTEVŘENO OD 8:30
Ve ski areálu se intenzivně dosněžuje nová rodinná modrá trať a horní školní svah.

Neděle 17. ledna 2016Děkujeme za sobotní návštěvu, druhá třetí nejvyšší v historii! Dnešní to překonala! :) Dnes jsme zvýšili vrstvu technického sněhu. V týdnu otevřeme horní školní sjezdovou trať k Vodojemu a zprovozníme talířový školní vlek Tatrapoma a druhý vlek pro lyžařskou školu s nízkým vedením lana.

Teplota – 5°C, oblačno, v průběhu dne polojasno, bezvětří, výška technického sněhu +/- 50 cm, přírodní sníh 5 cm, Skvělé lyžařské podmínky! Otevřeno od 8:30 do 17:00.

Ubytování – nabízíme ubytování přímo v areálu, k dispozici jsou tři nově moderně zařízené pokoje, celkem třináct lůžek.

Sobota 16. ledna 2016v provozu obě sjezdové tratě a lyžařský běžecký okruh, lyžařský vlek Doppelmayr a dětský lyžařský pás, otevřena restaurace, celodenní provoz lyžařské školy, otevřena půjčovna lyží, mimo provoz – horní sjezdová trať k Vodojemu a školní lyžařský vlek Tatrapoma.

Teplota – 4°C, JASNO – AZZURRO, bezvětří, výška technického sněhu +/- 40 cm, přírodní sníh 5 cm. Skvělé lyžařské podmínky! Otevřeno od 8:30 do 19:00.

Čtvrtek 14. ledna 2016 – již druhý trénink ve slalomu na našem svahu absolvují žákyně týmu Záhrobský racing. Další trénink proběhne v sobotu ráno od 7:30.  Dnes podmínky skvělé, je azzurro!

Středa 13. ledna 2016 – první tři dny tohoto týdne téměř žádná návštěva. Počasí se dle předpovědi otáčí a již od zítra budou krásné zimní podmínky.

Sjezdové tratě a lyžařský běžecký okruh oblevu bez úbytku technického sněhu vydržel. Od zítra bude skvělé lyžařské počasí. Dnes na našem svahu probíhal trénink sl. Labaštové pod vedením trenéra pana Záhrobského mladšího.

Pondělí 11. ledna 2016 – otevřeno od 8:30, technický sníh 40 cm, zataženo, později déšť, předpoklad na úterý stejný.

Sobota 9. ledna 2016 – otevřeno od 8:30 do 19:00, technický sníh 40 cm , čerstvý přírodní 5 cm, teplota 2°C, zataženo.
V provozu – hlavní sjezdová trať (stará červená), lyžařský běžecký okruh, hlavní vlek Doppelmayr a dětský lyžařský pás.

REKORDNÍ NÁVŠTĚVA!!! DĚKUJEME!!!
Neděle 10. ledna 2016 – otevřeno od 8:30 do 17:00.
V provozu navíc nová sjezdová modrá trať a lyžařská škola.

Pátek 8. ledna 2016 – otevřeno od 8:30 do 19:00, technický sníh, čerstvý přírodní 5 cm, teplota -2°C, zataženo, sněžení.

V provozu – hlavní sjezdová trať (stará červená), lyžařský běžecký okruh, hlavní vlek Doppelmayr a dětský lyžařský pás.

Dnes zahajuje provoz lyžařská škola.

Středa 6. ledna 2016 – výška technického sněhu 20 – 60 cm, přírodní sníh čerstvý 5 cm, teplota -4°C, zataženo, v provozu hlavní lyžařský kotvový vlek Doppelmayr, lyžařský dětský pás, mimo provoz školní talířový vlek Tatrapoma a lyžařský vlek s nízkým vedením lana.

sjezdová trať červená „stará“ – otevřena, sjezdová trať modrá „nová“ – zasněžuje se, otevření předpoklad pátek 8. ledna, školní sjezdová trať u Vodojemu – zasněžuje se, otevření předpoklad pondělí 11. ledna.

Ve středu 6. ledna 2016 ve 14:00 zahajujeme letošní sezónu.

Úterý 5. ledna 2016 – Máme úspěšně zasněženou a upravenou hlavní lyžařskou trať. Dnes bylo provedeno zkušební lyžování. Vše klaplo! Zítra ve středu 6. ledna 2016 ve 14:00 zahajujeme letošní sezónu. Od pátku 8. ledna předpokládáme, že bude v provozu i oblíbená modrá turistická sjezdovka a lyžařský běžecký okruh. Přejeme všem krásné zážitky a děkujeme za přízeň, kterou nám vaši návštěvou prokážete.

Čtvrtek 31. 12. 2015 – Přejeme šťastného Silvestra a pevné zdraví v novém roce 2016.

Zasněžujeme! Pokud bude vše probíhat bez problémů, budeme otevírat Ski areál Máchovka nejpozději v pátek dne 8. ledna 2016.

Pondělí 9. 11. 2015 – Dva dny před svatým Martinem, který má přijet na bílém koni se předpověď počasí ani v nejmenším neblíží lidové pranostice. Nejenom my, ale celé české hory vyhlížejí, stejně jako celá země, vydatnější deště, které v letošním roce velmi chybí. Dokončují se předsezónní práce v lyžařském areálu. Po odstranění škod po vichřici spadlých stromech, byly zjištěny závady na převodovém ústrojí lyžařského vleku. V současné době probíhá generální repase, která by měla být dokončena v nejbližších dnech. Hlavní lyžařský vlek by měl být do konce listopadu opraven a připraven do další sezóny.

Novinky – žádné! Ceny – stálé!

NOVÉ UBYTOVACÍ ZAŘÍZENÍ V ZIMNÍM AREÁLU BUDE DOKONČENO V KVĚTNU 2015!
V I. nadzemním podlaží restaurace „Hokejka“ vzniká nové ubytování. Projekt je podpořen z Programu rozvoje venkova prostřednictvím MAS Brána do Českého ráje ve výši finanční dotace 60% z celkových způsobilých výdajů (opatření IV.1.2. realizace místní rozvojové strategie).

Škodní událost – Poslední březnový den vichřice smýtila 25 ks vzrostlých stromů, které pádem na lanovou dráhu poškodily náš hlavní lyžařský vlek Doppelmayr. Až po zdokumentování škody likvidátorem je možné zahájit odstraňování škod. Poškozené lano musí projít defektoskopickými zkouškami. Nejprve budou odstraňovány viditelné škody a poté škody skryté.

Úterý 17. 3. 2015SEZÓNA 2014/2015 skončila v neděli 15. 3. 2015. Bylo „odlyžováno“ 76 dní. To je třetí nejkratší sezóna od roku 2002, kdy ski areál provozuje naše společnost. Areál navštívil druhý nejvyšší počet lyžařů. Oblíbenost tohoto sportovního zařízení stoupá. Všem našim návštěvníkům děkujeme a přejeme hezké léto a těšíme se na shledanou v další sezóně 2015/2016.

Připravované investice – 1. rekonstrukce ubytování, 2. prodloužení lyžařského běžeckého okruhu uměle zasněžovaného na cca 1 km.

Pondělí 2. 3. 2015 – V pracovní dny pondělí – pátek je upravena provozní doba!  Otevřeno: pondělí – pátek od 14.oo – 18.oo (pátek do 19.oo), sobota a neděle 8.30 – 19.oo (neděle do 17.oo).

Sobota 28. 2. 2015 – Počasí je přímo skvělé, azurové ;). Vše v provozu. Sněhová pokrývka od 30 cm do 80 cm technického sněhu. Noční přímrazky velmi prodlužují životnost sněhu. Provoz ski areálu předpokládáme min. do 15. března 2015.

Sobota 21. 2. 2015 – Všechny sjezdové tratě ve ski areálu Máchovka jsou v perfektní kondici včetně lyžařského běžeckého okruhu (400m). V provozu jsou veškerá zařízení včetně lyžařské školy a půjčovny. K dispozici je restaurace. Vrstva sněhu se pohybuje od 40cm do 90cm. Sníh vykazuje kvality jarního rychlého firnu. 😉 Pokud bude běžné jarní počasí je velký předpoklad, že bude ski areál v provozu až do konce března.

Pátek 13. 2. 2015 – V provozu jsou dvě sjezdové tratě, lyžařský vlek doppelmayr, lyžařský pás, lyžařská škola, půjčovna, restaurace … Sjezdové tratě jsou ve velmi dobré kondici. Velmi pomáhají noční mrazy. Ve čvtrtek dne 19. 2. se budou konat v areálu 3. zimní sportovní hry důchodců Královéhradeckého kraje. Zahájení v 9.oo. Pořádá MO SD Nová Paka.

Neděle 8. 2. 2015 – Podmínky se za poslední týden velmi zlepšily. Na technickém základu leží již přírodní vrstva kvalitního prašanu. V provozu jsou dvě sjezdové tratě. Stará „červená“ a nová „modrá – turistická“. V provozu je malý lyžařský běžecký okruh. Vše denně upravováno. V provozu je lyžařská školička, půjčovna a lyžařský pás i restaurace, útulně zařízená. Na prázdniny je v přípravě pro otevření horní školní vlek délky 150m. Vhodné pro začátečníky.

Pátek 30. 1. 2015 – Podmínky ideální. V provozu dvě sjezdové tratě a malý lyžařský běžecký okruh. LBT připraveny pro bruslení. Po okraji je vyříznuta stopa pro klasiku. Je možné na běžkách jet již po Máchově stezce ke Kumburku, ale ještě není možná strojová úprava. Z důvodu absence mrazů stále není v provozu malý školní vlek „K Vodojemu“. Lyžařský areál v provozu každý den od 8.30 včetně lyžařské školy.

Čtvrtek 29. 1. 2015 – V provozu dvě sjezdové tratě a malý lyžařský běžecký okruh. Vše denně strojově upravováno. Byly instalovány kotvy na školní lyžařský vlek u Vodojemu (150m). Bude v provozu o víkendu. V provozu lyžařský pás, školička, půjčovna, restaurace. Zdarma parkoviště. Na povrchu leží 15 cm přírodního sněhu. Podmínky ideální.

Sobota 24. 1. 2015 – Mírné mrazy dovolily od sobotního rána spustit na minimální výkon zasněžovací zařízení. Je vysněžena kvalitně stará sjezdová trať. V provozu je i nová sjezdová turistická trať. Provádí se její dosněžení. V provozu je i malý lyžařský běžecký okruh. Dnešní závada na hlavním lyžařském vleku byla odstraněna. Lyžařský areál bude v neděli v provozu od 8.30.

Pátek 15. 1. 2015 – V týdnu bylo počasí velice nezvyklé. Teploty pod nulou byly pouze ze středy na čtvrtek, kdy se využily k dosněžení nové sjezdové tratě. Lyžuje se na obou tratích na staré, která je v bezvadném stavu a nové. Té ještě zbývá tak jeden den zasněžování k dokonalé úpravě. Nicméně k lyžování se používá. Celý týden probíhal kurz mateřské školy ke všeobecné spokojenosti.

Sobota 10. 1. 2015 – Dnes je obleva, ale technický sníh drží velmi dobře. Lyžujeme! Zítra v neděli má být polojasno s ranním přímrazkem a sněžením. Zítra budou ideální podmínky.

😉

Pátek 9. 1. 2015 – Večerní a noční déšť velmi zasáhl do kvality vysněžených tratí, ale provoz pokračuje bez omezení!

Čtvrtek 8. 1. 2015 – Bylo odstaveno zasněžování ST-2 a LBT. Podmínky perfektní. Dokončena úprava ST-2. Nová sjezdová turistická trať ST-2 otevřena. Odpoledne déšť.

Středa 7. 1. 2015 – Probíhá zasněžování nové sjezdové tratě a lyžařského běžeckého okruhu. LBT upravena a otevřena veřejnosti. Vstup ZDARMA! Probíhá upravování ST-2.

Úterý 6. 1. 2015 – Zasněžuje se lyžařský běžecký okruh a nová sjezdová trať. Snad dokážeme využít dvou dnů s mínusovými teplotami a před přicházející oblevou dokážeme otevřít  obě tratě.

Pondělí 5. 1. 2015 – Nový vlhký přírodní sníh umožnil upravit malý lyžařský běžecký okruh. Připraven i pro bruslení.

Neděle 4. 1. 2015 – Dnes nás čeká nejhezčí den letošní lyžařské sezóny. Na technickém sněhu leží čerstvá vrstva přírodního sněhu!!! Přímo ideální podmínky. Navíc bude polojasno a teploty okolo 0°C.

Sobota 3. 1. 2015 – Dnes je zataženo. Dle předpovědi by mělo jen mírně sněžit. Déšť se nepředpokládá. Stará sjezdová trať je ve výborném stavu! Lyžujeme od 8.30 do 18.oo. Děkujeme za hojnou návštěvu, druhá nejvyšší v této nové sezóně. Těšíme se na další shledání. Přejeme si krásné počasí ….. :)

Pátek 2. 1. 2015 – Den začal skvěle, ale okolo poledne byli mnozí lyžaři „vyhnáni“ deštěm, přesto „skalní“ zůstali. Lyžovalo se přesto celý den do 18.oo. Byla přemístěna dvě sněžná děla na novou sjezdovou trať. Tři nízkohlučné tyče jsou přemístěny na lyžařský běžecký okruh. VĚŘÍME, že nám stačí tři dny mrazivých teplot a budeme mít vysněženo vše mimo horní sjezdové školní tratě k „Vodojemu“. Předpoklad mrazů, alespoň nočních, je od noci ze 4. na 5. ledna. Dokoupili jsme pro celonoční vysněžování nízkohlučnými tyčemi rezervovanou kapacitu elektrické energie ve vysokém tarifu! Budeme poprvé v historii zasněžovat celou noc nízkohlučnými tyčemi. Tento systém zasněžování je povolen Zdravotním ústavem, který předepsal různé režimy provozu. Opětovná měření tento režim potvrdila. V provozním řádu je také povolen. Domníváme se, že využijeme nočních mrazů k dosněžení celého areálu. Je to naše jediná možnost jak areál v letošní na sníh i mráz skoupé zimě vysněžit!

Čtvrtek 1. 1. 2015 – Děkujeme Vám za Novoroční návštěvu. Kvalita zprovozněné sjezdové tratě je již v nejlepším stavu. Technický sníh vyzrál a opakovanou strojovou úpravou bylo dosaženo optimální kvality.

Dnes bylo odstaveno zasněžování z důvodu plusových teplot. Zasněžování druhé sjezdové tratě a běžeckého okruhu bude zahájeno při teplotách -3°C a nižších. Pro uvedené plochy potřebujeme cca tři dny mrazivých teplot.

Středa 31. 12. 2014 – Znovu Vám všem děkujeme za rekordní návštěvu našeho areálu v poslední den letošního roku. Nejlepším způsobem jste podpořili činnost provozovatelů ski areálu, lyžařské školy, půjčovny, restaurace a pokladních ;)! Děkujeme, děkujeme, děkujeme. Je to pro nás závazek přinášet Vám stále lepší a lepší podmínky. Za trpělivost s kvalitou sněhu Vám také velmi děkujeme. Sjezdová trať je připravena pouze z technického sněhu, který potřebuje několik dní „uzrát“. V letošních klimatických podmínkách to není vůbec možné. Kvalita se bude zlepšovat každým dnem používání. Již zítra v první den nového roku 2015 Vám slibujeme, že bude kvalita o další level lepší. Přijďte a uvidíte. Těšíme se na shledanou!

Středa 31. 12. 2014 – Děkujeme Vám za velmi  hojnou návštěvu v první den lyžování dne 30. 12. v sezóně 2014/2015.

Otevřeno denně od 8.30 – 18.oo. Další sjezdové tratě a lyžařskou běžeckou trať pro Vás připravujeme.

Úterý 30. 12. 2014 – Zahájení provozu – otevřeno od 12.oo. V provozu „stará“ sjezdová trať.

Otevřena bude půjčovna. K dispozici budou instruktoři lyžařské školy Bauer school. V provozu bude lyžařský pás. Postupně budou vysněžovány další sjezdové tratě a lyžařský běžecký okruh.

Pondělí 29. 12. 2014 – prováděna finální strojní úprava „staré“ sjezdové tratě.

Sobota 27. 12. 2014postupné vysněžování sjezdových a běžeckých tratí můžete sledovat na webových kamerách.

Středa 24. 12. 2014Krásné svátky, příjemné prožití konce roku a vše nejlepší v novém roce 2015 přejeme všem našim příznivcům.

Ski areál Máchovka Nová Paka je pro letošní sezónu 2014/2015 připraven. Čekáme jen na mínusové teploty, kdy je možné zasněžovat. Při prvních mrazech jsme vše vyzkoušeli a odstranili zjištěné vady. Sice nám první vyrobené zásoby sněhu pomalu mizí před očima, ALE na horizontu výhledu počasí jsou již k vidění předpovědi kontinuálních celodenních mrazů.

Pokud bude vše dle předpovědi budeme se velmi snažit, abychom v pátek 26. 12. zahájili zasněžování v plném provozu. Doufáme, že bychom mohli mít v pondělí dne 29. 12. 2014 první sjezdovou trať v provozu. Od 31. 12. by mohla být otevřena druhá sjezdová trať.

O postupně otvíraných sjezdových tratí č. 1, č. 2 a č. 3 a o zahájení provozu LBT Vás budeme informovat.

Nová sezóna 2014/2015:

Nová provozní doba:

pondělí – čtvrtek 8:30 – 18:00, pátek, sobota 8:30 – 19:00, neděle 8:30 – 17:00, svátky a prázdniny 8:30 – 19:00

Novinky:

Pro novou sezónu 2014/2015 jsme pro Vás připraveni provádět vše k Vaši plné spokojenosti. Máme pro Vás vyškolen široký tým vlekařů, zasněžovačů, rolbistů, pokladních, lyžařských instruktorů a rozšířený tým v restauraci. Měli bychom tak využít všechny naše možnosti k plné Vaši spokojenosti.

————————————————————————————————————————————————————————————————————

Ski areál funguje i v letních měsících. Postupně přibývají zajímavé volnočasové aktivity. Pro letošní léto můžete na Máchovce vyzkoušet CROSS GOLF a nakonec si odpočinout v prostorách útulné restaurace „Hokejka“.

Více na stránce GOLF.

VÍKEND 1. – 2. 3. 2014 POSLEDNÍ LYŽOVAČKOU V TÉTO SEZÓNĚ!!!

Úterý 4. 3. 2014 – SEZÓNA 2013/2014 SKONČILA. 

Pondělí 3. 3. 2014 – sobotu i neděli se lyžovalo. Technický sníh stále drží a proto bude ještě v tomto týdnu areál v provozu o omezené době 14.00 – 18.00.

Pátek 28. 2. 2014 – i dnes se lyžovalo. O víkendu se bude lyžovat! Bude to s největší pravděpodobností skutečně poslední lyžování v letošní, poněkud „rozmarné“ zimě. :(

Čtvrtek 27. 2. 2014 – dnes byla vytvořena stránka Provozní řád. Ve stránce je vložen aktualizovaný Provozní řád. V pátek dne 28. 2. 2014 bude aktualizovaný Provozní řád umístěn na budově dolní stanice – pokladna. Provozovatel Ski areálu Máchovka Nová Paka, společnost BK Nová Paka o.s., oznamuje, že splnila a neustále plní všechny zákonné normy a limity hluku. Společnost má k dispozici již dva nezávislé výsledky měření Zdravotního ústavu. První ze dne 21. 1. 2013, které bylo provedeno ve zkušebním provozu zmodernizovaného a rozšířeného areálu a určilo provozní stavy zasněžování v době denní i noční. Druhé ze dne 29. 1. 2014 bylo prováděno na základě stížnosti. Zjištěná výsledná ekvivalentní hladina akustického tlaku hluku naměřená a vztažená na referenční interval 8 souvislých hodin uvedený hygienický limit nepřekročila. Obě měření prokazující, že nejsou porušovány zákonné normy a limity, má provozovatel ski areálu.

Středa 26. 2. 2014 – cestu si k nám našla škola z Roztok u Jilemnice. Pokračujeme v provozu až do neděle 2. 3. 2014. Rolba využívá zásobních sněhových hromad na udržení exponovaných míst.

Úterý 25. 2. 2014 – stále jsou v provozu dvě sjezdové tratě. Červená je podmrzlá, modrá je ještě krystalická.

Odborníci z ČHMÚ očekávají, že letošní meteorologická zima se díky teplému počasí zařadí mezi nejteplejší v historii měření. Přesto jsme dnes v provozu 51 dní. Minulou sezónu 2012/2013 to bylo celkem 111 dní! Minulý rok tři jedničky — letošní asi dvě pětky 😉 Optimem jsou dvě osmičky :)

Pondělí 24. 2. 2014pondělí až pátek probíhá ve ski areálu lyžařský kurz staropacké školky, ski areál je celodenně otevřen! Podmínky dnes jsou přímo skvělé. V ranních hodinách probíhalo dosněžení tratí.

Pátek 21. 2. 2014 – sobota a neděle má být oblačná až polojasná s ranními přímrazky, je tu jarní firn, vše v provozu, mimo běžeckých tratí.

Čtvrtek 20. 2. 2014 – sjezdové tratě ve ski areálu jsou stále v dobré kondici. Využijte tento víkend, počasí bude dobré – může to být v letošní sezóně poslední možnost!

Bežecká trať je ve velmi špatném stavu.

Pondělí 17. 2. – pátek 21. 2. 2014 – Pod patronací města Nová Paka probíhají Česko-polské dny ve ski areálu Máchovka a na zimním stadionu. Proběhne zde základní výcvik školních dětí z Nové Paky, polských Pieszyc a podorlických Bohuslavic. Více fotografií z prvního dne najdete ve fotodokumentacích s názvem Česko-polské dny 2014.

Úterý 18. 2. 2014 sjezdové tratě jsou díky severní poloze a nočním mrazíkům velmi kvalitní. Po celý den jsou ve skvělém stavu. K dipozici je stále lyžařský běžecký okruh.

Pondělí 17. 2. – pátek 21. 2. 2014 – Českopolské dny ve ski areálu Máchovka a na zimním stadionu. Proběhne zde základní výcvik školních dětí z Nové Paky, polských Pieszyc a podorlických Bohuslavic.

Sobota 15. 2. 2014 – v provozu i horní vlek k Vodojemu, jejho využití je v ceně základního ski pasu. Velmi vhodný svah pro maminky s dětmi!

Pátek 14. 2. 2014 – vše v provozu včetně nové lyžařské běžecké trati!

Čtvrtek 13. 2. 2014 – Olympijský den „Svazu Důchodců“ Královéhradeckého kraje – II. ročník. Zahájení v 9.oo hod.!

Středa 12. 2. 2014 – namontována „tlama“ na rolbu PB260D, upravena dokonale nová lyžařská běžecká trať!

Pátek 7. 2. 2014 – ski areál v provozu od 8.30, vše upravené, zásoby technického sněhu dostatečné, v provozu i nové LBT !!!

Pátek 31. 1. 2014ski areál v provozu od 8.30, všechny sjezdové tratě v provozu včetně LBT. Upraven ceník v časových jízdných. Snížení cen cca 30%.

PROVOZNÍ DOBA UPRAVENA !!!

Ukončení provozní doby bude nejpozději v 18.oo. Dle požadavku větších skupin návštěvníků může být provozní doba prodloužena max. do 20.oo hod. !!!

Zprávy z tisku najdete na stránkách provozovatele ski areálu BK Nová Paka.

Neděle 26. 1. 2014 – v provozu nová LBT, lyžařský běžecký/bruslařský okruh délky cca 400m vedle ski areálu. VSTUP ZDARMA !!!

Sobota 25. 1. 2014 – v provozu hlavní sjezdová trať, vlek Doppelmayr, lyžařský pás, k dispozici celodenní služba lyžařské školy, podmínky velmi dobré, nejlepší v letošní sezóně.

DĚKUJEME ZA DNEŠNÍ NÁVŠŤĚVU !!!

Otevření nové sjezdové tratě a tratě k vodojemu vč. provozu vleku Tatrapoma a lyžařského lana lze předpokládat ve středu 29. 1. 2014.

Půjčovna ODKOUPÍ dětské snowboardy vč. vázání a bot!!!

PROVOZNÍ DOBA o víkendu již dle rozvrhu !!!

PROVOZNÍ DOBA ve čtvrtek a pátek 23. a 24. 1. 2014 bude od 14.oo do 19.oo,            od 19.oo do 22.oo bude probíhat strojová úprava lyžařské tratě.

Čtvrtek 23. 1. 2014 – o víkendu bude k dispozici lyžařská škola, půjčovna, ski servis, restaurace a výborné počasí – bude AZZURRO, dobře se ustrojte – bude mráz.

Středa 22. 1. 2014 – v dobrém stavu je hlavní sjezdová trať, v provozu je hlavní vlek Doppelmayr a lyžařský pás.

PF2014

Středa 15. 1. 2014 – v provozu sjezdová trať č. 1, v provozu vlek Doppelmayr a lyžařský pás

Pondělí 6. 1. 2014 až pátek 17. 1. 2014 bude areál v provozu od 14.oo do 19.oo !!!

Pondělí 6. 1. 2014 – počasí je stále nepříznivé, v provozu je pouze sjezdová trať č. 1, vlek Doppelmayr a lyžařský pás. Snad o víkendu přijde zima a příští týden možná přijde obvyklé lednové počasí.

Sobota 4. 1. 2014 – sjezdová trať č. 1 je ve velmi dobrém stavu, celý den se lyžovalo, lyžovat se bude i v neděli; všem návštěvníkům děkujeme za přízeň; paradoxně nás udržení jedné sjezdové trati trápí více než v příhodném počasí celý areál :(; dá se říci, že patříme mezi 50% areálů v ČR, které v této neobvyklé zimě funguje ….. 😉

Pátek 3. 1. 2014 – podvečerní závada lyžařského vleku odstraněna, již dnes večer ski areál funguje, přízemní přímrazek slibuje krásnou sobotní lyžovačku :)

celý víkend bude k dispozici lyžařská škola a půjčovna

Středa 1. 1. 2014 – díky půldennímu „silnějšímu“ mrazu byla dosněžena sjezdová trať č. 1, která je jediná v provozu a i přes dlouhodobou oblevu se podařilo udržet minimální vrstvu technického sněhu. Areál je stále v provozu a příští tři dny by mohly být v omezeném provozu jakž takž dobré.

Čtvrtek 26. 12. 2013 – stále lyžujeme – podmínky jsou nepříznivé – technický sníh na sjezdové trati č.1 stále drží – v provozu vlek kotvový Doppelmayr, lyžařský pás, k dispozici je celodenní služba lyžařské školy.

Úterý 24. 12. 2013 – Štědrý večerpřejeme Všem lidem dobré vůle klidné svátky.

V provozu je stále sjezdová trať č.1, vlek Doppelmayr, lyžařský pás, od zítra tj. středa 25. 12. 2013 je k dispozici celodenní služba ski school 😉

Sobota 21. 12. 2013 – zprovozněna I. sjezdová trať, vlek dvoukotvový Doppelmayr a lyžařský pás; sjezdová trať II. a III. čekají na dosněžení, nejezdí ještě talířový vlek Tatrapoma a není zprovozněna Lyžařská běžecká trať, prognóza počasí není příznivá, bude velmi těžké udržet v provozu stávající stav …

ZAHÁJENÍ PROVOZU: SOBOTA 21. 12. 2013 ve 14.00

Pátek 20. 12. 2013 – dnes je připravena první sjezdová trať, zasněžování je přerušené z důvodu oteplení, mrholení a tvoření souvislých námraz.

Středa 11. 12. 2013 – areál v pátek 13. 12. 2013 otevřen NEBUDE z důvodu výrazného oteplení, odtátí přírodního sněhu a absence jakéhoko-li mrazu.

Čtvrtek 28. 11. 2013 – máme za sebou dvoudenní zasněžovací zkušební provoz. Podařilo se odstranit s firmou Čerpadla Vrchlabí závady v čerpací stanici. Zkoušky proběhly výborně. Podařilo se nasněžit cca 20% množství potřebného k prvnímu vysněžení sjezdové tratě č.1. V těchto dnech je zasněžování mimo provoz z důvodu teploty vzduchu okolo cca 0°C. Očekáváme další mrazy od úterý 3. 12. Pokud skutečně chladné dny přijdou jsme schopni otevřít areál v pátek dne 13. prosince 2013.

Úterý 26. 11. 2013 – mráz je stále malý

Před zahájením nové sezóny patří složit pochvalu firmám a organizacím bez kterých bychom Vám nemohli připravit tak výjimečně skvělé zázemí a podmínky v našem „Monte Bonbone“:

Primárně patří poděkování městu Nová Paka a Krajskému úřadu Královéhradeckého kraje. Dále firmám podílejících se na vybudování novinek do letošní sezóny: fě Karel KOBR Nová Paka, fě KARO-INT Děčín, velkosklad elektro Voráček § Kratochvíl, zámečnictví Kovařík, stav. fě Chudoba Pecka, ISŠGS Nová Paka, fě Pavel Pyciak, fě NADOZ Nová Paka, fě BETONA Nová Paka, fě Petr Řeháček Vrchovina, fě elektro Jaroslav Sucharda, fě KŘÍŽ BČ Nová Paka, fě Luděk Paulů Nová Paka, fě elektro Hrnčíř Dolní Branná, fě Čerpadla Vrchlabí, fě Zdeněk Havlíček Kunčice, partnerskému Ski areálu Bubákov, Nisasport  elektronik Jablonec a dalším … Tato plejáda firem se podílela na vybudování nové LBT, rozšíření tratě u Vodojemu ap.

Pondělí 25. 11. 2013 – první mrazy jsou pro zasněžování stále nedostatečné !!!

 • Zahájen prodej SKI PASŮ v pokladně zimního areálu v časech veřejných bruslení.
 • LBT s finanční účasti města Nová Paka dokončeny – vstup bude ZDARMA !!!
 • Pro Lyžařskou a SNB školu a půjčovnu je zřizováno nové zázemí v prostorách šaten zimního stadionu přístupné přímo od Ski areálu mimo vchod do ZS.
 • Restaurace je nově vybavena markýzou nad terasou vč. nového masivního sezení. Uvnitř je zákazníkům nově k dispozici vysoušecí zařízení na obuv.
 • V pátek 29. 11. a sobotu 30. 11. 2013 bude provedeno vyškolení obsluh dopravních zařízení.
 • Hledáme spolehlivé pracovníky na tyto pozice ve ski areálu (pouze zimní sezóna – dohoda o provedení práce):

VLEKAŘ – obsluha lyžařských vleků (Doppelmayr, Tatrapoma, Lyžařský pás, Lyžařský vlek s nízkým vedením lana)
ZASNĚŽOVAČ – obsluha zasněžovacího systému, čerpací stanice, sněhových kanonů a zasněžovacích tyčí
ROLBAŘ – úprava lyžařských tratí a běžeckého okruhu strojem Pistenbully a úprava lyžařských tratí sněžným skútrem

Pondělí 18. 11. 2013 – první mrazy čekáme 25. 11. 2013 !!!

 • na sjezdových tratích rozmístěny zasněžovací tyče (4ks Snowstar Folk, 1ks Bächler Nessy)
 • na sjezdových tratích rozmístěny vrtulové kanony (4ks Happy Snow, 2ks Areco Supersnow, 1ks Lenco ST 540)
 • dokončeno rozšíření a zesvahování horní sjezdové tratě u Vodojemu
 • doplnění osvětlení sjezdových tratí u Vodojemu a nové tratě před dokončením a zapojením
 • Lyžařská běžecká trať s finanční podporou města Nová Paka před dokončením– zhotoveny zemní práce, kabelovody, rozvody zasněžování – odzkoušeny, zemní práce dokončeny vč. úprav pro ozelenění, zbývá dokončit kompletaci elektrovýzbroje, osvětlení, ozelenění, zatravnění a dokončení parkoviště finální vrstvou …
 • doplněny fotogalerie – rozšíření tratě u Vodojemu a nové Lyžařské běžecké tratě

  SKI § BOARD SCHOOL

  ——————————————————————————————————————————–

  Středa 15. května 2013  – Náš sportovní areál navštívil „Sportovní výbor města Nová Paka“ včetně čtyř zastupitelů města za účelem prohlídky, kontroly realizace investic a seznámení se s provozními, investičními, organizačními a krátkodobými i dlouhodobými plány. Výbor konstatoval, že byly realizovány veškeré investiční záměry a vyslovil spokojenost s činností BK Nová Paka, provozovatelem zimního stadionu a Ski areálu. 

  Místostarosta města Nová Paka pan Stanislav Albrecht poděkoval za precizně odvedenou práci a za skvěle zajištěný provoz v zimní sezóně 2012/2013.

  Zahájení sezóny 2013/2014 – dream – sobota 30. listopadu 2013

  Novinky pro sezónu 2013/2014 (plánované):

  • rozšíření a zesvahování horní sjezdové tratě u Vodojemu
  • doplnění osvětlení celé sjezdové tratě  od Vodojemu (modré)
  • vybudování běžeckého okruhu uměle zasněžovaného a osvětleného délky cca 300m
  • horní vlek Tatrapoma bude vybaven novou elektrovýzbrojí s plynulou regulací rychlosti
  • každodenní provoz ski areálu od 8.30 do 20.oo
  • páteční večerní seriál závodů pro dospělé (každý první pátek v měsíci)
  • nedělní seriál závodů pro mládež (každá třetí neděle v měsíci)
  • celodenní přítomnost profesionální lyžařské školy vč. výuky snowboardu
  • organizování školních lyžařských kurzů
  • rozšíření půjčovny o snowboardové vybavení
  • zavedení ski servisu
  • rozšíření vybavení lyžařské školičky
  • plnění programu česko polské spolupráce zajištění výuky lyžování dětí z oblastí Novopacka, Bohuslavic a Pieszyc
  • ve spolupráci s Velocipéd klubem pořádání lednového ICE SNOW se 100% běžkařskou disciplínou

  Několik nej z uplynulé sezóny 2012/2013:

  • počet provozních dní – 111 !!! HISTORICKÝ REKORD
  • počet návštěvníků – 3x více oproti sezóně předcházející – historické maximum
  • zahájení – sobota 8. prosince 2012
  • ukončení – neděle 7. dubna 2013 – nejpozdější ukončení
  • poslední sněhové krystaly roztály v pátek dne 10. května 2013

  8. dubna 2013 – pondělí – konec sezony 2012/2013.

  Všem návštěvníkům velmi děkujeme za využívání našeho ski areálu a těšíme se znovu na shledání v prosinci 2013.

  Přejeme všem hezké léto a pevné zdraví.

  Podkrkonošský ski areál Máchovka najdete v Nové Pace u zimního stadionu. Ski areál je v provozu vždy od prosince do března.

  Ski areál Máchovka je vhodný pro rodiny s dětmi. Pro dobrou dojezdovou vzdálenost a blízkost hlavního silničního tahu Praha – Krkonoše je vhodný pro návštěvníky z širokého okolí, a to celé oblasti okresu Jičína, Poděbradska a Mladoboleslavska.

  V pracovní dny je areál otevřen od 8:30 do 19:00, o víkendech, prázdninách a svátcích také od 8:30 do 21:00.

  Ceny lyžování najdete na našem webu v sekci CENÍK.

  Nabídnout můžeme také výuku lyžování, a to celodenně od 8:30 do 21:00.

  U areálu je uměle osvětlená červená (téměř černá) sjezdová trať měřící 350m a nově také červená a modrá sjezdovka měřící 550m. Sjezdovky jsou technicky zasněžovány smíšeným systémem vrtulových kanonů a zasněžovacích tyčí (Happy Snow, ARECO, SNOWSTAR a BÄCHLER). Sjezdovky jsou denně upravovány rolbami PistenBully a Leitner.

  Infosystém

  K dispozici je na sjezdovkách vlek Doppelmayr s kotvovými unašeči s regulací rychlosti délky 400m, dále Tatrapoma S s talířovými unašeči délky 200m, lyžařský vlek lanový pro děti délky 60m a lyžařský pás pro výuku lyžování délky 30m.

  Sjezdové tratě jsou vybaveny měřicím zařízením pro závody i veřejnost.

  Náš ski areál je významným východiskem strojově upravovaných běžeckých tratí – klasika 20 km, okruh pro bruslení 6 km.

  Parkoviště je u nástupní stanice, kde najdete také WC i pro imobilní a nově rekonstruovaná restaurace.

  V areálu, který je vybaven snowparkem a skicrossovou tratí, je také dětský park.

  Pro další informace volejte na některá z těchto čísel 493721973, 777857721, 774857722.